Dziś Walentynki – oglądamy wspólnie film …

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

Jak zapewne udało się już zauważyć większości, mamy dziś Walentynki. Chociaż święto ma tyle samo zwolenników co przeciwników, nic nie wskazuje na to, by jego obecność w kalendarzowym roku miała zniknąć. Zakochani mają prawdopodobnie swoją wizję na spędzenie tego dnia, dlatego moja propozycja wychodzi naprzeciw szczególnie osobom samotnym (nie tylko tym z własnego wyboru).
225px-Gable_ithapponepm_poster
Co roku na ekranach kin pojawiają się nowe tytuły sztampowych komedii romantycznych. Zazwyczaj to wciąż te same historie, w których częstokroć powtarza się nawet obsada. Jednym to odpowiada, drugim nie, mało kto jednak wpadnie na pomysł sięgnięcia po coś dużo, dużo starszego. Po coś, co wzruszało naszych dziadków, a może nawet pradziadków. Po coś, co jest niekwestionowanym arcydziełem, dziś niestety odrobinę zapomnianym. Jaki film mam na myśli? Ich noce/It happened one Night Franka Capry.

Opowieść o rodzącej się miłości między rozkapryszoną córką milionera (znakomita Claudette Colbert) i cynicznym dziennikarzem (równie wspaniały Clark Gable) wzrusza i bawi mimo swoich 79 lat! Film zdobył pięć Oscarów i stał się inspiracją dla wielu późniejszych dzieł. Obowiązkowa pozycja do obejrzenia.

Sigurlin

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry