Lotus nastawiony optymistycznie

AKTUALNOŚCI, F1, SPORT, ŚWIAT

Zakończywszy pierwsze oficjalne testy przed sezonem 2013, Lotus dość optymistycznie patrzy w przyszłość. Kimi Raikkonen i Romain Grosjean mocno zaprezentowali się z Jerez.

Zespół Lotusa zaliczył w Hiszpanii imponujący trening, a Raikkonen i Grosjean zanotowali najlepsze czasy okrążeń w 4. i 2. dniu testów. Ponadto, ich opinie o nowym modelu bolidu E21 są na ogół pozytywne, co bardzo cieszy bossa ekipy Erika Bouillera.

fot. Kha0S

fot. Kha0S


„Przede wszystkim, opinia kierowców po pierwszej jeździe jest zawsze bardzo ważna. Kiedy wysiadają z bolidu uśmiechnięci to wiadomo, że bolid jest sprawny. Dobrze było widzieć taką reakcję zarówno u Kimiego, jak i u Romaina,” skomentował Boullier, cytowany przez brytyjskie wiadomości F1 .

„Poza tym, udało nam się przejechać całkiem spory dystans, a to zawsze dodaje otuchy kiedy wprowadza się nowy model pojazdu na tor. A na koniec, tempo, jakie osiągnęli kierowcy jest obiecujące.

„Oczywiście, wyniki pojedynczych okrążeń o niczym nie świadczą, ale znaleźć się na czele stawki bez specjalnego wysiłku to zawsze plus. Nie oznacza to, że będziemy mistrzami świata, ale wiemy, że bolid spisuje się dobrze, co jest zasługą całego zespołu.”

W dniach 19-22 lutego odbędą się kolejne testy, tym razem w Barcelonie. Chociaż Boullier na razie wypowiada się skromnie na temat szans ekipy w wyścigach sezonu 2013, to tempo zaprezentowane w Jerez jest zdecydowanie ponad przeciętność.

Wiele zależy od kolejnych przedsezonowych prób, ale brak awarii w samochodzie oraz dobra forma kierowców świadczą o szansach Lotusa bardzo pozytywnie – zakłady sportowe online stawiają ekipę zaraz za czołową trójką (Red Bull, McLaren i Ferrari).

Raikkonen pokazał, że nadal stać go na wygrywanie, a Grosjean ustabilizował i uspokoił swoją jazdę – w pierwszej połowie poprzedniego sezonu Szwajcar wielokrotnie doprowadzał do kraks.

Powtórzenie tak dobrych wyników na Circuit de Catalunya tylko wzmocni przesłanie, jakie Lotus wysłał do rywali w Jerez. Zespół, który już w zeszłym sezonie potrafił rzucić rękawicę najmocniejszym stajniom, w tym sezonie może sam dołączyć do ścisłej czołówki.

[artykuł sponsorowany]

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry