„Tajemnica Westerplatte” – Kolejny obalony mit?

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA

„Tajemnica Westerplatte”, w reżyserii Pawła Chochlewa, od prawie czterech lat budzi emocje. Obraz krytykowano za kontrowersyjny, „antypolski” scenariusz, potem pojawiły się problemy finansowe. Nie jest więc zaskoczeniem, że również jego prasowy pokaz nie przeszedł bez echa. Suchej nitki nie pozostawił na nim czołowy, polski krytyk filmowy Tomasz Raczek, który po wtorkowym seansie miał stwierdzić:

Tajemnica-Westerplatte

„(…) Chochlew poprawił nam na ekranie historię walki o Westerplatte tak niewprawnie jak 81-letnia staruszka z Borja pod Saragossą, która niedawno postanowiła odświeżyć fresk przedstawiający Jezusa i zamieniła go w bohomaz(…)” (http://www.facebook.com/tomaszraczek.fanpage?ref=ts&fref=ts).

Sami twórcy zapewniają, że „Tajemnica Westerplatte” to film „o dramacie walki, o wyborach człowieka w obliczu śmiertelnego zagrożenia, o odwiecznym sporze wizji racjonalnej z wizją romantyczną”. Inni dziennikarze pozostali nieco bardziej powściągliwi w swoich ocenach, a o wartości filmu publiczność będzie mogła przekonać się osobiście już od 15 lutego. Każdy w tym biznesie jednak wie, że nieważne co mówią, ważne żeby w ogóle mówili.

Sigurlin

Powiązane wpisy

  • Zerduest

    Już film Enigma, – dramat sensacyjno-wojenny z 2001 roku na podstawie powieści Roberta Harrisa jest wybitnie antypolski – pomimo że to polski kontrwywiad złamał kod Enigmy 1938-39 w Poznaniu a polscy kryptolodzy nauczyli anglików przed napadem na Francję jak rozszyfrować niemiecką łączność. W filmie cały splendor przypadł w udziale anglikom a jedynym polak w tym filmie okazał się zdrajcą. Ciekawe kto daje pieniądze polskim reżyserom na antypolskie filmy ?

  • Zerduest

    A ty się zajmij Hiroo rozróżnianiem rodzaju męskiego od żeńskiego. Jak trafisz na ogiera to stracisz życie

  • Hiroo Onoda

    na zad cepie, zajmij się problemami prokreacji z kradzionymi obrazami i klaczami


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry