Wysokie miejsce Piotra Żyły w Klingenthal

AKTUALNOŚCI, SPORT, ŚWIAT

Środowy konkurs skoków narciarskich w Klingenthal zwyciężył Jaka Hvala. Znakomite szóste miejsce zajął Piotr Żyła. Reprezentant Polski oddał skoki na 135 i 128,5 metra co w ostatecznym rozliczeniu dało mu szóstą lokatą. To najwyższe miejsce w zawodach Pucharu Świata w dotychczasowej karierze Piotra Żyły.

stock.xchng

stock.xchng


Dobry występ zanotował także Kamil Stoch, który był po swoich skokach w pierwszej dziesiątce, jednak po konkursie został wykluczony za nieprzepisowy kombinezon. Znakomicie zaprezentowali się także Krzysztof Miętus i Maciej Kot. Pierwszy zajął jedenaste miejsce, drugi sklasyfikowany został dwie pozycje dalej. Do drugiej serii nie awansował natomiast Dawid Kubacki po skoku na odległość 121, 5 metra.

Konkurs zwyciężył po raz pierwszy w karierze Słoweniec Jaka Hvala, który lądował na 142,5m w pierwszej serii i 133 metrze w odsłonie drugiej. Za nim uplasował się Taku Takeuchi, a na najniższym stopniu podium stanął Gregor Schlierenzauer.

Kolejne zawody PŚ rozegrane zostaną na mamuciej skoczni w Obersdorfie w najbliższy weekend, gdzie swoją szansę otrzymają reprezentanci Polski kadry B.

Amadeusz Bielatowicz

Powiązane wpisy

  • Konstanty52

    Bielatowicz, do szkoły, analfabeto, albo jeszcze rozsądniej – do łopaty. Konkursu się nie zwycięża – konkurs się wygrywa.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry