Piłkarski fenomen czyli David Beckham

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MEDIA, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, ROZRYWKA, SPORT, ŚWIAT

Lata świetności już zdecydowanie za nim, a dzisiejsza przygoda z piłką to raczej bardziej zabawa niż profesjonalne wykonywanie zawodu. Pieniędzy nie brakuje, a sława od lat ogromna. Jego majątek wspólny z żoną szacuje się na około 112 milionów funtów. Mimo to David Beckham wciąż chce kopać piłkę, bo to jego świat, z którego nie da się tak łatwo odejść.

fot. Regular Daddy

fot. Regular Daddy


Kiedy w wieku siedemnastu lat debiutował w Manchesterze United nikt nie spodziewał się tak szalonej i „głośnej” kariery tego piłkarza. Bo o Beckhamie można mówić wiele, ale nikt nie zakwestionuje tego, że jest to jeden z bardziej znanych i rozpoznawanych piłkarzy na świecie. Nie tylko ze względu na umiejętności piłkarskie, ale sławę, która towarzyszy mu już od czasów gry w Anglii. Z Manchesterem zdobywał m.in. sześć razy mistrzostwo Premiership i raz Ligę Mistrzów. Po dziesięciu latach na Old Trafford przeniósł się do „Galaktycznego” i bardzo bogatego Realu Madryt, który w tamtych latach był prawdziwą potęgą i zbiorem futbolowych gwiazd. W Hiszpanii drużynowe sukcesy nie były zbyt wielkie, jednak zyskał tam jeszcze większą sławę.

W międzyczasie nie można zapominać o karierze reprezentacyjnej. W drużynie narodowej rozegrał 115 meczów będąc wielokrotnie jej kapitanem. Planował nawet grę na mundialu w RPA w 2010 roku, jednak wyeliminowała go kontuzja ścięgna Achillesa.

Po odejściu z Realu nastąpiło bardzo medialne przejście do Los Angeles Galaxy. Z amerykańskiej drużyny dwukrotnie Beckham był wypożyczany do włoskiego Milanu, a w ostatnim czasie podpisał pięciomiesięczny kontrakt z Paris Saint-Germain. Mimo 37 lat Anglik cieszy się wciąż ogromną popularnością. Na pierwszy trening w barwach francuskiego klubu przybyło mnóstwo kibiców, a zainteresowanie mediów było ogromne.

Wcześniej wyjawiono, że PSG pokryje koszty prywatnej ochrony dla Brytyjczyka (20 tys euro) i jego zakwaterowanie (30 tys euro). W ramach 5-miesięcznego kontraktu Beckham ma otrzymać 155 tysięcy euro łącznie, jednak już wcześniej zapowiedział, że przeznaczy te pieniądze na dziecięcą fundację.

Amadeusz Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry