Radwańska pokonała Anę Ivanović

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT, TENIS

Agnieszka Radwańska wygrała pojedynek w 1/8 finału pokonując Anę Ivanović i awansowała do ćwierćfinału turnieju w Ad-Dausze. Konfrontację obu tenisistek rozstrzygnął tie-break.

Agnieszka Radwańska wcześniej spotykała się z Ivanović osiem razy z czego wygrała aż pięć meczów. Ostatnim razem podczas minionego Australian Open. Tam „Isia” wygrała wysoko w dwóch setach. Teraz podczas turnieju Quatar Total Open Polka pewnie wygrała w pierwszym secie jednak druga odsłona była nieco gorsza w wykonaniu krakowianki. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był tie-break, który Radwańska wygrała. Ostateczne wyniki pojedynku z Aną Ivanović to 6:1, 7:6 (8:6).

Radwańska w całym meczu popełniła jedenaście niewymuszonych błędów. Serbka myliła się aż 44 razy.

Rywalką reprezentantki Polski w ćwierćfinale będzie Caroline Woźniacki, która zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w rankingu tenisistek.