Azarenka znowu lepsza od Radwańskiej

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT, TENIS

Białorusinka siódmy raz z rzędu pokonała Agnieszkę Radwańską. Krakowianka przegrała dwa sety w identycznym stosunku 6:3.

Pierwszy gem wygrała Polka, jednak bardzo szybko Azarenka wyrównała stan seta i już za chwilę wysunęła się na prowadzenie. Radwańska zdołała wyrównać na 2:2, ale później Białorusinka zdobyła dwa gemy z rządu. Ostatecznie Wiktoria wygrała pierwszego seta 6:3.

Druga część rozpoczęła się znakomicie dla rywalki Agnieszki. Azarenka wygrała trzy pierwsze gemy. Czwarty należał do Polki, jednak reprezentantka Białorusi chwilę potem podwyższyła stan seta na 4:1. Później gemy były wygrywane na przemian przez obydwie tenisistki i ostatecznie Wiktoria Azarenka wygrała ponownie 6:3 pewnie awansując do finału turnieju Qatar Total Open.

Podczas turnieju w Dausze Radwańska wyeliminowała wcześniej Australijkę Anastasię Rodionovą (6-3 6-2), Serbkę Anę Ivanovic (6-1 7-6[6]) i Dunkę Caroline Wozniacki (6-2 7-5). Starcie z Azarenką było piętnastym spotkaniem obydwu tenisistek. Tylko trzy razy wygrywała Agnieszka.