Dwie Polki wyróżnione w konkursie World Press Photo

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, ŚWIAT

W plebiscycie na najlepszą fotografię prasową World Press Photo wygrał Paul Hansen pracujący dla gazety Dagens Nyheter. W konkursie zostały wyróżnione także dwie Polki: Ilona Szwarc i Anna Bedyńska.

Zwycięskie zdjęcie Szweda przedstawia Palestyńczyków, którzy niosą przez ulicę w Stefie Gazy dwójkę martwych dzieci. Są one niesione na pogrzeb do Meczetu, natomiast za nimi na noszach, również martwy, niesiony jest ich ojciec. Hansen zrobił to zdjęcie 20 listopada 2012 roku dla dziennika, w którym pracuje. Zdjęcie okazało się być najlepsze spośród 103 tysięcy innych biorących także udział w konkursie.

sxc

sxc


Cieszy także fakt, że w plebiscycie zostały wyróżnione dwie Polki, które w kategorii portretowej zajęły wysokie miejsca. Są to Ilona Szwarc, sklasyfikowana na trzecim miejscu w kategorii portretu w naturalnym otoczeniu (zdjęcie zatytułowane Kayla) i Anna Bedyńska, która znalazła się na trzecim miejscu w kategorii portretu pozowanego ze zdjęciem „Zuzia”, przedstawiającego dziewczynkę chorą na albinizm.

Amadeusz Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry