Znamy kadrę Polski na Mistrzostwa Świata w Val Di Fiemme

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Od 20 lutego do 3 marca w Val Di Fiemme odbywać się będą mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Poznaliśmy nazwiska reprezentantów Polski, którzy będą rywalizować w biegach i na skoczni narciarskiej.

W kadrze na mistrzostwa znalazło się dziewięcioro biegaczy i sześciu skoczków narciarskich. Skład został zatwierdzony przez Polski Związek Narciarski.

sxc/svenic

sxc/svenic


W biegach wezmą udział Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek, Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Kubińska, Agnieszka Szymańczak, Maciej Kreczmer, Maciej Staręga, Sebastian Gazurek i Jan Antolec. Rywalizacja toczyć będzie się na trasach biegowych Lado di Tesero. Polacy będą startować indywidualnie, w sprincie drużynowym, a także w sztafecie.

Skoczkowie o medale powalczą natomiast na obiekcie w Predazzo, a na mistrzostwa pojadą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus oraz Stefan Hula. Z tej szóstki już we Włoszech trenerzy wybiorą czterech zawodników, którzy wezmą udział w dwóch konkursach indywidualnych i jednym drużynowym.

Źródła:
skijumping.pl
przegladsportowy.pl

Amadeusz Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry