Drugie miejsce Kowalczyk, Bjoergen rezygnuje z biegu

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

W niedzielę w Davos odbyła się ostatnia próba biegów narciarskich przed mistrzostwami świata, zaliczana do klasyfikacji Pucharu Świata. W biegu na 10 km techniką dowolną Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce, a zwyciężyła Therese Johaug.

Po pierwszych dwóch kilometrach Polka była na trzecim miejscu. Johaug biegła pierwsza, a obie zawodniczki rozdzielała Steira. W dalszej części rywalizacji Kowalczyk zdołała zniwelować różnicę czasową do Steiry i przesunęła się na drugą pozycję.

sxc/svenic

sxc/svenic

Z niedzielnego biegu w Davos wycofała się Marit Bjoergen, która dzień wcześniej sprint przegrała jedynie z naszą reprezentantką. Trener norweskiej kadry zapewniał jednak na antenie telewizji TV2, że nic złego się nie wydarzyło, a Marit potrzebowała odpoczynku.

Justyna Kowalczyk pewnie zmierza po kolejny triumf w Pucharze Świata. Nad drugą Johaug ma już 505 punktów przewagi. Wynik z Davos był 57. podium Justyny w karierze w zawodach Pucharu Świata. Do cyklu zawodniczki powrócą dopiero 9 marca w fińskim Lahti, bowiem w najbliższym czasie rozgrywane będą mistrzostwa świata. Pierwsza walka o medale już w czwartek.