Kowalczyk znowu poza podium

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Jak na razie mistrzostwa świata w Val Di Fiemme nie układają się dobrze dla Justyny Kowalczyk. Po pechowym występie w sprincie, Justyna Kowalczyk miała zrehabilitować się w biegu łączonym na 15 kilometrów. Do mety przybiegła jednak dopiero piąta, a przed nią czwórka Norweżek.

Początek biegu wydawał się być dobry dla Justyny. Biegła ona cały czas w czołówce, a obok niej jej największe rywalki Marit Bjoergen i Therese Johaug. Niepokojące było to, że Polka nie odbiegała rywalkom na podbiegach, co zawsze było jej wielką bronią.
399px-Justyna_Kowalczyk

Po szybkiej zmianie nart Kowalczyk ruszyła pierwsza na kolejne pętle techniką dowolną. Potwierdziło się jednak, że jest to jej słabsza strona. Dodatkowo do wspomnianej trójki bardzo szybko dołączyły dwie inne Norweżki Heidi Weng i Kristin Steira. Wspólnie skutecznie zblokowały Polkę i ta nie miała już większych szans, by chociażby włączyć się w walkę o medal brązowy.

Bieg wygrała Marit Bjoergen i jest to jej już drugi złoty krążek podczas rozgrywanych mistrzostw. Druga na mecie zameldowała się Johaug, a brąz wywalczyła Heidi Weng. Justyna Kowalczyk dobiegła dopiero na piątej pozycji.

Autor: Amadeusz Bielatowicz

Źródło: tvn24.pl ; przegladsportowy.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry