Ruszyła wiosenna runda Ekstraklasy

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

Po trzech miesiącach przerwy do gry wracają piłkarze z polskich klubów. W czasie, kiedy cała zachodnia Europa zmagała się w swoich ligach, w Polsce futbol na chwilę zasnął.

U progu nowej rundy już dzisiaj można śmiało typować kto opuści najlepszą futbolową ligę w kraju. Podbeskidzie i GKS Bełchatów zgromadziły na swoich kontach zaledwie po sześć punktów. Do bezpiecznej strefy gwarantującej utrzymanie tracą po dziewięć oczek. Dużo i mało, choć w obydwu ekipach przed wznowieniem rozgrywek doszło do prawdziwych rewolucji w składach. Z pewnością żadna z nich nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, aczkolwiek walka o utrzymanie wydaje się być arcytrudna.

sxc

sxc

Jak nie teraz to kiedy? Pytają kibice Legii w Warszawie, bo rzeczywiście mistrz rundy jesiennej jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w lidze. Jan Urban dodatkowo wzmocnił już bardzo silny zespół jak na polskie warunki, co daje przewagę warszawskiej ekipie. Silny ma być także Lech Poznań i to prawdopodobnie między tymi drużynami rozegra się walka o mistrzostwo. Należy pamiętać o tym, że ekipy te za plecami mają groźny Górnik Zabrze. Jest jeszcze Polonia Warszawa, która jednak po odejściu wielu cennych piłkarzy zimą, nie powinna liczyć się nawet w walce o puchary.

Autor: Amadeusz Bielatowicz

Źródło: tvn24.pl ; soccerway.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry