Czego możemy się spodziewać po telewizorach przyszłości?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

W prawie każdym polskim domu można spotkać jeden odbiornik telewizyjny; nie rzadko w gospodarstwie domowym są dwa telewizory lub więcej. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez telewizji. Sam telewizor liczy sobie dopiero około 100 lat ale ludzie bardzo szybko zaadoptowali telewizory i uczynili z niego "niezbędnik" potrzebny w każdym domu. A jak wyglądały początki telewizorów? Pod koniec XIX wieku

Ferdinand Braun i Jonathan Zenneck wynaleźli lampę elektronopromieniową, znaną szerzej jako kineskop. W 1923 r. Wladimir Kosma Zworykin zbudował pierwszą w pełni funkcjonalną elektroniczną lampę analizującą obraz. Sygnał mógł zostać wykorzystany do odtworzenia obrazu za pomocą kineskopu. W Polsce dopiero w 1957 r. opracowano pierwszy polski telewizor – był to odbiornik Wisła oraz Belweder.

Televisores LED Sony - Infographic

Telewizory Sony

W latach 70-tych zaczęto w Polsce produkować telewizory kolorowe. Prawie do końca XX wieku wszystkie telewizory wyposażone były w kineskopy. Przełom nastąpił w 1997 kiedy to wyprodukowano pierwszy telewizor plazmowy. Waga telewizorów spadła z kilkudziesięciu do…kilku.

10 lat później zaprezentowano pierwszy na świecie Telewizory Sony wykorzystujące technologię OLED.

Aktualnie telewizory zastępują wiele innych urządzeń, które uważaliśmy za ważne z punktu widzenia rozrywki domowej. Już nie potrzebujemy odtwarzaczy filmów (VHS,DVD) ponieważ większość telewizorów np.: Telewizory Sony mają możliwość odbioru setek filmów bezpośrednio z internetu.  Również za pomocą telewizora możemy korzystać z satelitarnych platform cyfrowych integrujący tuner satelitarny wewnątrz jednej obudowy. Wbudowane kamery pozwalają na rozmowy z rodziną i znajomymi za pomocą komunikatorów internetowych. To tylko początek wielu innowacyjnych funkcjonalności.

Technologie produkcji telewizorów cały czas się rozwijają. Za kilka lat będziemy świadkami jeszcze większej konwergencji mediów w jednym zwartym urządzeniu jakim jest telewizor.

Co sądzicie o telewizorach przyszłości? Zastąpią wszyskie urządzenia multimedialne?

 

Artykuł sponsorowany

Powiązane wpisy

  • maciek

    to co sie teraz dzieje z telewizja to ciekawe zjawisko .. totalna konwergencja mediow …


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry