Kot dobry na wszystko

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ZWIERZĘTA

Chociaż nierzadko pokazują pazurki lub złowieszczo prychają koty wciąż mają swoich zwolenników. To właśnie ci ludzie odkryli, że ich pupile wywierają istotny wpływ na niektóre dolegliwości. Po j wnikliwych badaniach, które mają swój początek w latach 70 ubiegłego wieku, okazało się, że koty z powodzeniem mogą być wykorzystywane podczas animaloterapii czyli terapii z udziałem zwierząt. Wtedy też odkryto, iż nawet krótka sesja z tym zwierzęciem przynosi zauważalne efekty.

stock.xchng

stock.xchng

Uspokajająco działa nie tylko głaskanie, ale również dźwięki jakie mruczek wydaje. Charakterystyczne mruczenie wpływa kojąco na skołatane nerwy, pobudza wydzielanie endorfin (hormony szczęścia), a także obniża poziom cholesterolu. Oczywiście to tylko niektóre z dobroczynnych  „działań kota”. Czworonogi te potrafią obniżyć dolegliwości bólowe u osób, do których się zbliżą.

Czczone w starożytnym Egipcie, kojarzone z czarownicami oraz czarną magią w średniowieczu. Koty. Przeszły od stawiania na piedestale przez nienawiść, obojętność do dnia dzisiejszego, kiedy uważa się je za pełne uroku stworzenia. Chyba żadne inne zwierzę nie miało tak burzliwej, pełnej zwrotów historii jak one.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.cats.alpha.pl/felinoterapia.htm

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry