Nie szata zdobi człowieka

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZDROWIE I URODA

Dużą rolę dla wyglądu zewnętrznego spełniają… włosy. Długie, krótkie, proste czy kręcone – dodają uroku niezależnie od płci. Im bardziej są zadbane tym piękniejszą stanowią ozdobę. Niestety, z różnych przyczyn zdarza się, że włosy zaczynają tracić swój urok. Rozdwojone końcówki, zwiększona łamliwość, a nawet największa zmora oraz przyczyna wielu zmartwień czyli wypadanie, skutecznie obniżają samoocenę. Czy tak musi być?

freedigitalphotos.net

freedigitalphotos.net

Wiele osób zapomina, że wypadanie około 100 włosów dziennie jest procesem całkowicie naturalnym i absolutnie nie stanowi problemu. Chociaż wydaje się to dużą liczbą nie ma powodów do obaw. Przeciętny człowiek posiada na głowie w przybliżeniu 100 tysięcy włosów, więc utrata setki dziennie nie jest nawet zauważalna. Gorzej jeżeli na szczotce znajdujemy ich znacznie więcej. Wtedy warto zasięgnąć porady specjalisty.

Przyczyn wypadania włosów jest wiele. Tak samo jak sposobów radzenia sobie z tą przykrą przypadłością. Zanim zaczniemy stosować jakikolwiek z nich, warto zastanowić się co w naszym przypadku powoduje ich utratę. Odnalezienie źródła łysienia to pierwszy krok do poradzenia sobie z problemem i wyeliminowania go w przyszłości.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.biotebal.pl/biotebal-artykuly/dlaczego-wypadaja-wlosy http://wypadajacewlosy.net.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry