Nowy trend: Baśni alternatywne?

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Ostatnimi czasy w kinie stykamy się z ciekawym trendem. Mowa rzecz jasna o wariacjach (mniej lub bardziej widocznych) na temat baśni. Odświeżone, odkurzone, realizowane z nieposkromioną emfazą klechdy znane z dziecięcych lat. Kolorowe długometrażówki przestały już wystarczać. Aby przyciągnąć widzów najwyższy czas pójść z duchem czasu i przenieść się na… 3D.

plakat

Można dywagować  nad sensem opisywanego zabiegu. Jest to po części jakiś przypadek niedostatku wyobraźni albo nawet jej nadmiar? Niewiadomo. Faktem jest jednak to, że ludziom się to podoba… albo tylko wabi ich do kin? Jakby nie było – oczekiwania twórców takich filmów zostały spełnione. Prawdziwości wniosku dowodzą  premiery, które nas wciąż jeszcze czekają.

Wspominając o baśniowej modzie – „Hansel i Gretel łowcy czarownic”, czyli najnowsza wersja „Jasia i Małgosi”, nie zdobyła uznania widzów. Złe wrażenie nie zdążyło minąć, a już zbliża się kolejna tego typu produkcja. „Jack pogromca olbrzymów” (premiera 27 lutego) opiera się na baśni o „Jasiu i magicznej fasoli”, a więc pozostaje w konwencji baśniowej. Na razie trudno powiedzieć jakie reakcje wywoła obraz i ile w nim zostało ze znanej przypowieści.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.filmweb.pl/film/Jack+pogromca+olbrzym%C3%B3w-2013-443327/descs http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/757913,recenzja-hansel-i-gretel-lowcy-czarownic-trailer,id,t.html?cookie=1

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry