Filmy na weekend

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

Po tygodniu pracy pora na relaks. Aromatyczna kąpiel, pyszna kawa i ciepłe kapcie. Można chcieć czegoś więcej? Owszem, można. Aby uzyskać przepis na udany odpoczynek przyda się jeszcze dobry film… a najlepiej kilka.

Na pierwszy ogień kaliber ciężki, bo Larsa von Triera z Bjork w roli głównej. Tak, chodzi o „Tańcząc w ciemnościach”. Selma samotnie wychowuje syna. Musi zebrać pieniądze na operację wzroku małego Gene, który widzi coraz gorzej. Kobieta cierpi na tą samą chorobę genetyczną i sama staje się ociemniała. Jak to u Triera bywa, fabuła lekka nie jest, ale po tytuł warto sięgnąć. Żywe postaci, prawdziwe charaktery, a wszystko doprawione głosem islandzkiej piosenkarki.

ba1969/stock.xchng

ba1969/stock.xchng

Żeby nie wpędzić nikogo w depresję, kolejną propozycją jest zupełnie inny rodzaj kina. Wartka akcja w porządnym, marvelowskim wydaniu, czyli Avengers. Bohaterowie komiksowego giganta muszą połączyć siły i stanąć przeciwko podstępnemu Lokiemu. Asgard kontra centrum Nowego Jorku.

Pora odpocząć od smutnych wątków i efektów specjalnych – czas na komedię. Nie, nie romantyczną. Przed Wami Frankenweenie znakomitego Tima Burtona. Mały Victor traci psa w wypadku. Postanawia pomóc Sparky’iemu i przywrócić przyjaciela do świata żywych. Co na to mieszkańcy wioski? No i czy chłopcu uda się ożywić zwierzaka? Przekonajcie się sami. Na samym wstępie zaznaczam, że oryginalna wersja językowa jest zdecydowanie lepsza.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.imdb.com/ http://www.filmweb.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry