S jak stres

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZDROWIE I URODA

Stres nie jest negatywną reakcją. Więcej nawet – uznaje się go za czynnik niezbędny dla prawidłowego rozwoju psychicznego. Stanowi najlepszy motywator do działania, daje niezły zastrzyk energii. Psychologowie zgodnie twierdzą, iż to zjawisko pozytywne… na krótką metę. Gorzej jeżeli dochodzi do jego kumulacji. Wtedy obniża się ogólna odporność organizmu, spada zdolność do koncentracji, wytrzymałość na ból i zmęczenie.  Nietrudno o błąd, a świadomość własnego rozkojarzenia dodatkowo zwiększa złe samopoczucie.

sxc/brainloc

sxc/brainloc

W sieci można znaleźć różnego rodzaju porady. Najczęściej podawane jest unikanie sytuacji wywołujących stres. Czy w takim razie oznacza to, że jeżeli denerwują nas rozmowy kwalifikacyjne musimy zaprzestać pojawiania się na nich? Oczywiście, że nie! W takich momentach lepiej sprawdza się redukowanie powstającego stresu. Budowanie w głowie czarnych scenariuszy jest jedną z przyczyn jego narastania. Może zatem warto zacząć myśleć pozytywnie?

Okazuje się, że w radzeniu sobie z sytuacjami stresogennymi pomocna jest dieta. Jeżeli wzbogacimy ją o witaminy z grupy B oraz magnez zwiększymy swoje szanse na łatwiejsze przetrwanie trudnych momentów. 

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.zdrowysklep.eu/Jak_zwalczac_stres-k80-0–.html http://www.edulandia.pl/edukacja/1,101856,822578.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry