Gdyby drzewa mogły mówić…

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

 Właściwie mogą. Wychodzi im to nawet całkiem dobrze. Jeżeli ktokolwiek z Was nadal wątpi w prawdziwość tego stwierdzenia niech posłucha ostatniej płyty (a najlepiej wszystkich dostępnych) zespołu If These Trees Could Talk, a przekona się na własne uszy.

sxc/k_vohsen

sxc/k_vohsen

Red Forest ujrzała światło dzienne w marcu zeszłego roku podbijając serca miłośników zespołu praktycznie od samego początku. Z resztą trudno się dziwić. Eklektyczny krążek wzbudza skrajne emocje. Jedne utwory przyprawiają o palpitacje serca, inne  wprowadzają w melancholijny nastrój albo wraz z ucichnięciem ostatnich dźwięków zabierają negatywne emocje. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Złośliwi też. Formacja wie przecież jak grać, wie co się spodoba, o zaskoczeniu nie może więc być mowy. To nawet dobrze, bo nie ma ryzyka rozczarowania. Niespodzianek nie przewidziano, ale lepsze są przecież pewniki, a ITTCT jest nim na pewno.

O utworach z płyty można powiedzieć dużo. Ale po pierwsze artykuł miałby wtedy kilka stron a po drugie jaki w tym sens? Muzyki, a zwłaszcza takiej muzyki, się nie opisuje. Jej się po prostu słucha i na tym należy poprzestać.

Kończąc zdanie z tytułu. Oczywiście, że mogą. „They Speak With Knives”.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://ifthesetreescouldtalk.bandcamp.com/album/red-foresthttp://www.sputnikmusic.com/review/48784/If-These-Trees-Could-Talk-Red-Forest/

Powiązane wpisy

  • mama Muminka

    Każdej muzyki się po prostu słucha, książki się po prostu czyta, a filmy po prostu ogląda – tylko jaki jest wtedy sens istnienia dziennikarzy/redaktorów czy nawet krytyków zajmujących się tymi tematami?


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry