Sukcesy Polaków na mistrzostwach Europy w lekkoatletyce

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Po znakomitych występach naszych zawodników w sportach zimowych przychodzą dobre, lecz także kontrowersyjne informacje z Goteborga, gdzie odbywały się w ostatnich dniach halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce.

Sukcesem ostatniego dnia zmagań było obronione mistrzostwo przez Adama Kszczota w biegu na 800 metrów. Polak triumfował przed Hiszpanem Kevinem Lopezem i reprezentantem Wielkiej Brytanii Mukhtara’em Mohammedem z czasem 1.48,69.

sxc

sxc

Spore kontrowersje wybuchły wokół sztafety mężczyzn 4x400m. Początkowo Polska znalazła się na trzecim miejscu, jednak potem okazało się, że Wielka Brytania została zdyskwalifikowana. Polacy przez pewien czas cieszyli się więc ze srebra. Ostatecznie jednak Czesi złożyli protest, który został rozpatrzony pozytywnie. Wielkiej Brytanii ponownie przywrócono złoto, natomiast polską reprezentację zdyskwalifikowano za rzekome faule wobec rywali w trakcie biegu.

Polska z mistrzostw wraca w sumie z trzema medalami. Oprócz sukcesu Kszczota, wcześniej brąz na 1500 m zdobyła Katarzyna Broniatowska oraz srebrny krążek Anna Rogowska w skoku o tyczce.