Tottenham wygrywa derby Londynu

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Tottenham Hotspur wygrał szlagierowe spotkanie angielskiej Premier League z Arsenalem Londyn 2:1. Tym samym „Koguty” awansowały na trzecie miejsce w tabeli.

Bramki Arsenalu bronił Wojciech Szczęsny. Przy straconych golach nie miał jednak większych szans. A te obydwie padły w przeciągu zaledwie dwóch minut i niemal w identyczny sposób. Gracze Tottenhamu prostopadłymi podaniami mijali linię obrony Arsenalu i skutecznie wykańczali swoje sytuacje. Najpierw Gareth Bale, a chwilę później Aaron Lennon po znakomitym podaniu od Scotta Parkera.
barclays-premier-league2013
Arsenal do gry wrócił w 51. minucie, kiedy po stałym fragmencie gry z lewego sektora boiska bramkę z głowy strzelił Per Mertesacker.

W tabeli angielskiej ekstraklasy z dużą przewagą prowadzi Manchester United. Drugi jest Manchester City. Na trzecie miejsce awansował Tottenham prowadzony przez Villasa-Boasa. Na czwartej pozycji znajduje się Chelsea, która do trzeciego miejsca traci dwa punkty. „Kanonierzy” spadli natomiast na miejsce piąte.