Hobbit zarobił już ponad miliard dolarów

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Film Petera Jacksona „Hobbit: Niezwykła podróż” zarobił już miliard dolarów i dołączył tym samym do grona piętnastu filmów, które osiągnęły tę granicę.

O sporym sukcesie filmu zadecydowała oglądalność w Chinach, gdzie w ciągu zaledwie dziesięciu dni produkcja zarobiła ponad 37 mln dolarów. Z ekranizacji tolkienowskich powieści jak na razie jest na drugim miejscu pod względem zarobków. Wyprzedza go „Władca Pierścieni: Powrót Króla”.

hobbit-poster

Hobbit najwięcej zarobił w USA, bo aż ponad 301 milionów dolarów. Niezłe wyniki osiągnął także w Europie. Najwięcej w Niemczech: 90 milionów dolarów. Na dalszych miejscach są Wielka Brytania, Francja i Rosja.

„Hobbit: Pustkowie Smauga”, czyli druga część powieści trafi do kin w grudniu tego roku. Trzecia część dopiero w grudniu 2014 roku, mimo że premiera była przewidywana kilka miesięcy wcześniej.

W 2012 roku na szklany ekran weszły także trzy inne filmy, które są w grupie produkcji dającej przychód ponad miliarda dolarów. Są to: „Avengers”, „Skyfall” i „Mroczny Rycerz powstaje”.

Autor: Amadeusz Bielatowicz

Źródło: Tvn24.pl wprost.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry