Sukces siatkarek z Muszyny

AKTUALNOŚCI, SIATKÓWKA, SPORT

Wielki sukces polskiej klubowej siatkówki kobiet. Zawodniczki Banku BPS Fakro Muszyna zdobyły w weekend Puchar Konfederacji.

W meczu finałowym Muszyna grała z utytułowaną drużyną Fenerbahce Stambuł. W pierwszym spotkaniu polski zespół wygrał 3:2. Tym samym wynikiem na korzyść muszynianek zakończył się drugi pojedynek.

Niewątpliwie jest to wielki sukces dla polskiej siatkówki. Puchar CEV jest bowiem drugą pod względem prestiżu imprezą siatkarską kobiet. Samo Fenerbahce natomiast to bardzo dobry klub, który w ubiegłym sezonie wygrał Ligę Mistrzyń.

Mecz był bardzo emocjonujący. Pierwszego seta na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki z Muszyny. W drugim 25:19 dla gospodyń i w całym spotkaniu było 1:1 w setach. Kolejny set należał ponownie do zespołu z Polski, po czym kolejny raz stan meczu wyrównały Turczynki. Ostatecznie w tie-breaku podopieczne Bogdana Serwińskiego wygrały 15:11 i mogły świętować zdobycie pucharu.

Autor: Amadeusz Bielatowicz

Źródło: Gazeta: przegladsportowy; sport.pl