Wizytówka dłoni – jak dbać o paznokcie?

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Jedną z rzeczy, która przyciąga wzrok zarówno kobiet jak i mężczyzn są paznokcie. Zdrowe, zadbane, ale przede wszystkim czyste potrafią powiedzieć bardzo wiele o człowieku i z pewnością stanowią element wrażenia jakie budujemy swoim wizerunkiem zewnętrznym. W dzisiejszych czasach samo stosowanie kremów przestało być wystarczające, warto zatem sięgnąć po inne, niemniej sprawdzone sposoby.

sxc

sxc

Nastały takie czasy, że zamiast wykluczać chemię z codzienności, coraz trudniej unikać bezpośredniego kontaktu ze szkodliwymi środkami. Detergenty, proszki czy mleczka do czyszczenia narażają skórę dłoni oraz paznokcie na urazy. Nie zawsze stosowanie rękawiczek ochronnych jest możliwe, a i nie każdy lubi w nich pracować. A sprzątanie to tylko jedna sytuacja, a lista jest długa.

Na zdrowe paznokcie istnieje wiele domowych sposobów. Począwszy od moczenia w żelatynie spożywczej, wcieraniu kwasku cytrynowego, a skończywszy na maseczkach powstałych z połączenia kilku składników. Oczywiście wszystkie do znalezienia w każdej spiżarni. O przepis na wykonanie specjałów można zapytać mamę albo babcię. To prawdziwe skarbnice wiedzy. Nie tylko jeżeli chodzi o takie sprawy.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.domowe-sposoby.pl/uroda/110-paznokcie http://w-spodnicy.ofeminin.pl/Tekst/Uroda-domowe-sposoby/527716,1,Zdrowe-paznokcie–co-robic-by-miec-zdrowe-paznokcie.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry