Ballack oficjalnie zakończy karierę w czerwcu

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, SPORT, ŚWIAT

Michael Ballack zagra ostatni oficjalny mecz w karierze. Spotkanie zaplanowano na czerwiec tego roku, choć były reprezentant Niemiec w piłkę nie gra już od blisko dwunastu miesięcy.

5 czerwca odbędzie się pożegnalny mecz Ballacka, w którym na boisko wybiegną koledzy Niemca zarówno z reprezentacji, jak i klubów, w których występował. Spotkanie odbędzie się w Lipsku. Wybór stadionu nie jest przypadkowy jak tłumaczy Michael Ballack. To właśnie w Saksonii uczył się on piłkarskiego rzemiosła.

fot: Новикова Юлия/ cc3.0

fot: Новикова Юлия/ cc3.0


Ballack jedną propozycję ostatniego meczu w karierze już odrzucił. Było to w ubiegłym roku, kiedy zaproponowano mu pożegnalny występ w reprezentacji. On jednak nie skorzystał, ponieważ był skłócony z trenerem Joachimem Loewem.

Michael Ballack w swojej karierze występował m.in. w Bayerze Leverkusen, Bayernie Monachium, a także londyńskiej Chelsea. Karierę zaczynał natomiast w Chemnitz. Wraz z reprezentacją kraju rozegrał 98 meczów, sięgając po wicemistrzostwo świata w 2002 roku i wicemistrzostwo Europy na boiskach Austrii i Szwajcarii w roku 2008.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry