Sport: Zimowy piękny sen

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Zimowy sezon powoli dobiega końca. Przed nami ostatnie skoki, strzały na biathlonowych strzelnicach, ostatnie krople potu wylane na biegowych trasach narciarskich. Kibice zaczną emocjonować się innymi dyscyplinami sportu, jednak w pamięci na pewno pozostaną sukcesy Polaków na zimowych arenach.

O biathlonowych emocjach i sukcesach naszych zawodniczek pisaliśmy nieco w ubiegłym tygodniu. O tym, że brakuje pieniędzy na ten piękny sport również. Jednak w ostatnich dniach kibice polskiego sportu żyli z pewnością sukcesami polskich skoczków na mistrzostwach świata w Val Di Fiemme.

sxc/svenic

sxc/svenic

Złoto Kamila Stocha na dużej skoczni i brązowy medal drużyny to wielkie sukcesy. Być może potencjał jest jeszcze większy, ale trzeba się cieszyć z tego co jest. Bo przecież kiedy karierę kończył Adam Małysz wydawało się, że nie ma prawdziwego i godnego następcy. Był Stoch, który gdzieś powoli wychodził z cienia mistrza i długo długo nic. Była drużyna, w której jednak zawsze znalazło się jedno, bądź więcej słabszych ogniw. Ostatnia impreza pokazała, że w końcu mamy dobrą, lecz przede wszystkim równą drużynę.

Do końca sezonu pozostało niewiele konkursów. Turniej nordycki, a następnie wielki finisz na mamucie w Planicy. Trzeba wierzyć, że medale na mistrzostwach świata będą impulsem do dalszej pracy i szukania kolejnych perełek polskich skoków. Bo przecież już w bardzo niedalekiej przyszłości igrzyska olimpijskie, gdzie również będzie walka o medale. Kto wie? Może właśnie w Soczi jest szansa na złoto, którego tak bardzo brakowało Małyszowi.

Żeby były jednak sukcesy potrzebne są pieniądze. W skokach narciarskich też się nie przelewa. Mniej absurdalnych pomysłów, a od razu będzie lepiej. Zamiast wymyślać i budować sztuczną skocznię na Stadionie Narodowym, zainwestujmy w utalentowaną młodzież, której jest bardzo dużo, a po sukcesach Stocha i brązowej drużyny, będzie jeszcze więcej.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry