Kawa – eliksir długowieczności

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZDROWIE I URODA

Informacja zapewne ucieszy miłośników tego napoju. Jak wskazują badania, kawa może przyczynić się do wydłużenia życia, a wszystko to, dzięki dobroczynnemu oddziaływaniu na organizm.

Regularne picie kawy wyszczupla, a także pomaga w walce z cukrzycą. Naukowcy odkryli również, że wszystkie pozytywne rezultaty wcale nie są zasługą kofeiny. Badania przeprowadzone na kawoszach spożywających tradycyjny napój i ten pozbawiony kofeiny wykazały, że to przeciwutleniacze mają najbardziej dobroczynny wpływ na organizm. W głównej mierze chodzi o powstrzymane powstawania wolnych rodników, które przyczyniają się do przyśpieszenia procesów starzenia organizmu.

stock.xchng

stock.xchng

Nie dajmy zwieść się pozorom. To, że kawa może przedłużać życie, nie oznacza, że powinniśmy pić ją litrami. Najlepiej nie przekraczać czterech filiżanek dziennie. To samo dotyczy postaci tej używki. Dostępne w sklepach „kawy” w plastikowych butelkach czy innych opakowaniach, to jedynie produkt kawopodobny. Niestety ulubione przez rzesze konsumentów kawiarniane specjały z syropami, gałkami lodów czy bitą śmietaną niewiele mają wspólnego z prawdziwą kawą. Są raczej deserem i nie powinniśmy pozwalać sobie na nie zbyt często.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://nauka.newsweek.pl/kawa-przedluza-zycie,92085,1,1.html http://www.dluzszezycie.pl/artykuly-o-zdrowiu/cukrzyca/kawa-ochronne-wlasciwosci-najnowsze-doniesienia

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry