Bądź piękna z cynkiem

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Najpopularniejszym pierwiastkiem ostatnich lat jest cynk. Wpływ na rozwój jego kariery mają przede wszystkim koncerny kosmetyczne. Dlatego producenci mazideł do twarzy oraz wszelkich odżywek do włosów prześcigają się w wyrabianiu produktów zawierających cynk. Oprócz produktów drogeryjnych, pierwiastek ten można kupić w aptekach pod postacią kapsułek czy tabletek.

stock.xchng

stock.xchng

Piękno bierze się ze środka. Warto pamiętać o tym mikroelemencie, ponieważ cynk ma istotne znaczenie dla funkcjonowania organizmu ludzkiego. Dzięki niemu zmysł wzroku nie będzie nas zawodził, pozostaniemy w dobrym zdrowiu (a przy obecnej pogodzie to bardzo ważne). Dbając o dostarczenie odpowiednich jego ilości zapewnimy sobie płodność oraz lotny umysł. Nic dziwnego, że cynk jest drugim (zaraz po  żelazie) najważniejszym dla człowieka pierwiastkiem.

No dobrze, gdzie tylko go szukać? Bo przecież samymi tabletkami nie da się żyć. Źródeł pierwiastka jest sporo. Dużo cynku znajduje się w rybach, jajkach i mięsie. Mleko, pieczywo oraz sery również dostarczą go całkiem sporo. Ci, którzy nie jedzą produktów mięsnych i odzwierzęcych muszą zadowolić się pestkami dyni oraz nasionami roślin strączkowych.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.fitwit.pl/artykuly/261,2125,abecadlo-zdrowego-czlowieka/cynk__pierwiastek_piekna.html http://www.ona.24polska.pl/ona-i-uroda/artykuly,cynk-pierwiastek-piekna,39.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry