„Przeciwko bezrobociu, za odnową demokracji”

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, ŚWIAT

Rząd hiszpański nie radzi sobie z kryzysem gospodarczym. Państwo od dwóch lat zmaga się ze spadkiem PKB oraz konsumpcji wewnętrznej.

W Hiszpanii mają miejsce protesty przeciw korupcji oraz rosnącemu bezrobociu. W państwie z liczbą ludności sięgającą prawie 48 mln jest ponad 6 mln bezrobotnych. Liczba osób poszukujących pracy wciąż wzrasta. Coraz więcej ludzi wyjeżdża za granice kraju, by zmienić swoją sytuację finansową.

Inicjatorami strajków jest 150 organizacji społecznych i związki zawodowe. Główne hasło, jakim posługują się demonstranci, to „Przeciwko bezrobociu, za odnową demokracji”. Manifestujący w Madrycie nieśli transparent, na którym było napisane „Mamy 6 milionów powodów, żeby protestować”.

500px-Flag_of_Spain.svg

Ignacio Fernandez Toxo, lider centrali związkowej CCOO, obawia się, że nie tylko niepewna jest przyszłość milionów obywateli, ale również hiszpańska demokracja.

Europejska Konfederacja Związków Zawodowych zapowiedziała manifestacje na zbliżające się dni, w ramach poparcia protestujących w 60 miastach Hiszpanii.

 

Joanna Wińczewska

Autor: Joanna Wińczewska

Źródło: www.dziennik.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry