Przeziębieniu mówimy nie

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Obecna pogoda jest bardzo zdradliwa. Po zimie wciąż przyzwyczajeni jesteśmy do chłodu, więc wystarczy, że temperatura trochę skoczy, a ubieramy się lekko albo nawet zdejmujemy z siebie ciuch po ciuchu.

W kwestii odzieży kluczem do sukcesu jest oczywiście „złoty środek”. Nie można ubierać się ani za lekko ani za grubo. Sposób „na cebulkę” jest jak zwykle najlepszy. Zawsze możemy zdjąć z siebie którąś z części ubrania i nie wyziębić przy tym organizmu. Rozbierając się pozostawmy jednak okrytą szyję, a przy mocnym wietrze także głowę

sxc

sxc

Powietrze nie jest wrogiem. Im więcej spędzamy czasu na zewnątrz, tym lepiej. Nie trzeba od razu biegać po kilka kilometrów dziennie. Wystarczy zwykły spacer. W ten sposób szybciej zahartujemy się i przywykniemy do aktualnych warunków pogodowych.

Dobry sen to podstawa. Wysypiając się, dajemy odpocząć ciału. Regeneracja organizmu zapobiegnie przyszłym kłopotom ze zdrowiem.

W sklepach zaczynają pojawiać się warzywa i owoce. Wiosna to czas aby nadrobić zaległości z zimy i wzbogacić codzienną dietę o coś pożywnego.

Suplementy na ostatnim miejscu. Apteczne specyfiki są pomocne, ale nie powinniśmy skupiać się jedynie na nich. One mają na celu jedynie wsparcie w walce o dobre zdrowie.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_zapytaj_lekarza_artykul,10028263.html http://blog.femelo.com/przeziebienie-wiosna-mozliwe

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry