Trójwymiarowa komunikacja wizualna firmy Ericsson

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Prototypowe rozwiązanie firmy Ericsson służące trójwymiarowej komunikacji wizualnej daje uczucie fizycznej obecności w tym samym pomieszczeniu, co inni uczestnicy konferencji. Dział Ericsson Research tworzy rozwiązanie, które nie tylko zagwarantuje użytkownikom doskonałą jakość trójwymiarowych połączeń, ale również zmniejszy przepustowość niezbędną do przesyłania obrazu wysokiej jakości. W rezultacie przełoży się to na niższe koszty operacyjne i większe upowszechnienie usług.

sxc

sxc


Trójwymiarowa komunikacja wizualna firmy Ericsson opiera się o nowy standard kompresji obrazu. Zdaniem Thomasa Ruserta z Ericsson Research standard H.265/HEVC wejdzie do powszechnego użycia w ciągu roku.

„Odegraliśmy kluczową rolę w opracowaniu sfinalizowanego niedawno standardu kompresji obrazu H.265/HEVC, który — w porównaniu z używanymi obecnie kodekami — zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość o połowę.” – powiedział Thomas Rusert. – „Obecnie pracujemy nad rozwojem i ustandaryzowaniem trójwymiarowego rozszerzenia standardu H.265/HEVC. Rozszerzenie to umożliwi oglądanie obrazu trójwymiarowego w wysokiej jakości bez konieczności zakładania specjalnych okularów” – dodał Rusert.

Rozwiązanie firmy Ericsson zostało zaprezentowane w trakcie Mobile World Congress 2013.
„Zbliżając się do stoiska z prezentacją, poczułam się jak Mia Farrow w jednym z filmów Woody’ego Allena, gdy bohater zszedł do niej z kinowego ekranu. Mój rozmówca nie zszedł z ekranu, ale podał mi makietę stacji bazowej. Realność rozmowy była piorunująca”. – powiedziała Katarzyna Pąk, dyrektor działu marketingu i komunikacji w firmie Ericsson.

źródło: ericsson

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry