BioShock nie wejdzie na srebrne ekrany

AKTUALNOŚCI, FILM, GRY, ROZRYWKA

Na początku 2008 roku  pojawił się pomysł na zekranizowanie popularnej gry Irrarional Games. Cieszyli się wydawcy gry, producenci filmu, cieszyli się w końcu sami fani. Niestety, z upływem czasu sprawa przycichła. Aż do teraz. Wiadomo już nie tylko, że film nie powstanie, ale także jakie są tego powody. Informacji udzielił mediom Kevin Levine, dyrektor kreatywny studia, które stworzyło BioShocka.

bioshock

Pomysł miał zrealizować Gore Verbinski, ten sam, który odpowiedzialny był za Piratów z Karaibów. Kością niezgody była tutaj wizja Verbinskiego i Irrational Games. Gore widział tutaj potencjał, ale tylko w kategorii wiekowej R. Filmy tego rodzaju mogą oglądać jedynie widzowie pełnoletni bądź młodsi (poniżej 17 roku życia pod opieką dorosłych). Przy budżecie 200 mln dolarów zapowiadało się soczyście. Twórcy gry, pamiętając porażki kilku obrazów kategorii R, przezornie chcieli zatrzymać się na PG-13 i zmniejszyć budżet do 80 mln dolarów. Reżyser nie podzielał tego rozwiązania. W efekcie znaleziono innego kandydata na realizację filmu, jednak jak mówi Levine, to nie mogła być trafiona decyzja.

Projekt anulowano zanim cokolwiek poważnego zaczęło się w związku z nim dziać. Dyrektor Irrational Games nie robi nadziei na powstanie adaptacji, ale nie twierdzi też, że pomysł upadł całkowicie.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://hatak.pl/aktualnosci/filmy/30028/Dlaczego_adaptacja_BioShock_zostala_anulowana/ http://www.filmweb.pl/news/Adaptacja+%22BioShock%22+w+r%C4%99kach+autora+%2228+tygodni+p%C3%B3%C5%BAniej%22-53856

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry