Justyna Kowalczyk z Kryształową Kulą

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

W norweskim Drammen Justyna Kowalczyk wygrała sprint techniką klasyczną zaliczany do zawodów Pucharu Świata. Zapewniła sobie także Kryształową Kulę za cały sezon.

W finale Justyna Kowalczyk wyprzedziła Heidi Weng o 0,9 s oraz inną Norweżkę Ingvild Flugstad Oestberg o 2,0 s. Z biegu wycofała się Marit Bjoergen, a także Therese Johaug, co sprawiło, że już wtedy Justyna była pewna wygranej w klasyfikacji generalnej. Tylko Johaug miała bowiem matematyczne szanse na wyprzedzenie Polki.

Reprezentantka Polski w eliminacjach zajęła trzecie miejsce.
399px-Justyna_Kowalczyk

Ćwierćfinał i półfinał wygrała. W finale także nie pozostawiła złudzeń rywalkom.

Ostatnią Kryształową Kulę Polka wywalczyła dwa sezony temu. W minionym lepsza okazała się Marit Bjoergen.

Kolejne zawody w Oslo, gdzie biegaczki wystartują w biegu techniką dowolną na 30 kilometrów. Justyna Kowalczyk rozważa rezygnację z tych zawodów. Chcąc jednak walczyć o małą Kryształową Kulę za rywalizację na dystansach udział w zawodach w stolicy Norwegii wydaje się niezbędny.

Autor: Amadeusz Bielatowicz

Źródło: Przegladsportowy.pl sport.pl