Irlandia pod Jasną Górą

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MEDIA, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

W najbliższą niedzielę wypada najważniejsze święto narodowe i religijne na Zielonej Wyspie. Dzień św. Patryka, to święto patrona Irlandii, a jego obchody wyszły już poza granice tego kraju. Od kilka lat także w naszym kraju można wziąć udział w wydarzeniach związanych z tym ważnym dniem.

Gospodarzem wydarzenia w częstochowskim klubie Politechnik (23.03) jest tamtejszy zespół, Drake.

sxc

sxc


Grupa gra głównie folk-rocka i po raz dziesiąty organizuje to wydarzenie. Formacja również ma na swoim koncie wiele nagród związanych z festiwalami szantowymi. Oprócz organizatorów na scenie wystąpi także Stonehange. Formacja z Jastrzębia Zdroju, grająca muzykę celtycką idealnie wpasowała się w klimat. Pośród zaproszonych gości nie może zabraknąć miejscowych dudziarzy z Pipes&Drums, którzy uświetnią wieczór dmąc w tradycyjne, szkockie instrumenty oraz dziewczyn z Irish Steps. Impreza z przytupem.

Obchody Dnia św. Patryka w Polsce, powoli stają się tradycją. Prawie każde miasto organizuje wtedy ciekawe eventy powiązane z kulturą Irlandii. Co więcej, ta inicjatywa zdaje się być przyjmowana coraz cieplej i z roku na rok więcej osób jest zainteresowanych braniem udziału w organizowanych atrakcjach.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.radiojura.com.pl/irlandzka-tradycja-zawita-w-czestochowie.html http://drake.art.pl/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry