Nigel Kennedy nie wystąpi w Polsce

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Tą smutną wiadomość otrzymali fani wirtuoza skrzypiec. Muzyk miał koncertować w Częstochowie, Wrocławiu i Krakowie, nie przyjedzie jednak do żadnego z wymienionych miast. Powodem odwołania marcowej trasy jest wycofanie się organizatora z obowiązków.

fot.welovethesky/cc2.0

fot.welovethesky/cc2.0

Kennedy łączy muzykę klasyczną z innymi gatunkami. Jak sam mówi „Czasami warto grać tak, jak się oddycha”. Doskonale wywiązuje się z tych słów i właśnie to zapewniło mu taką popularność. Artysta zapowiedział, że w marcu zaprezentuje polskim melomanom nowy repertuar podkreślający jego twórczość. Unikatowych utworów nie poznamy.  Przynajmniej na razie. Muzyk nie wygląda jednak na zniechęconego i już obiecuje,  że zamierza odwiedzić Polskę najszybciej jak to tylko możliwe. Oczywiście przy współpracy z innym promotorem.

Nie wiadomo dlaczego poprzedni promotor postąpił w taki sposób. Enigmatycznie brzmiące „wycofał sie z obowiązków” nie wyjaśnia niczego. Prawdą jest, że przedstawiciele organizacji zajmującej się ogólnopolską trasą koncertową utrzymują, że wina leży po stronie artystów. Nie można jednoznacznie stwierdzić, kto ma rację ani jak było na prawdę. Zapewne nie dowiemy się tego nigdy. Pozostają jedynie spekulacje.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.filharmonia.com.pl/events.php?ItemId=97 http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/kultura/1265280-zerwane-koncerty-nigela-kennedy-ego.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry