Oczaruj spojrzeniem – kolorowe soczewki kontaktowe

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Za pomocą takich soczewek w szybki i prosty sposób nadamy swojemu spojrzeniu innego wyrazu. Natychmiastowa zmiana koloru oczu to nie lada pokusa. Tym bardziej, że w grę wchodzą nie tylko tradycyjne barwy, ale również demoniczne czernie, trupie biele bądź czerwienie rodem z filmów o wampirach. O „kontaktach” zmieniających kształt źrenicy nawet nie wspominając.

sxc

sxc

Kolorowe soczewki kontaktowe to stały element kreacji na różnego rodzaju konwentach. Uczestnicy dzięki nim upodabniają się do swoich ulubionych bohaterów albo po prostu wyrażają siebie. Obecnie dzięki zastosowaniu nowych technik, produkuje się także korekcyjne szkła kontaktowe o dowolnym zabarwieniu. Taka alternatywa pozwala osobom z wadami wzroku na eksperymentowanie z kolorem własnej tęczówki bez konieczności pozbawienia ostrości widzenia.

Wygląd, wyglądem, ale czy tak poważna ingerencja aby na pewno jest zdrowa? Pewnie niejedna osoba zadaje sobie takie właśnie pytanie. Okuliści uspokajają, że kolorowe soczewki są jak najbardziej bezpieczne. Przed zakupem takich akcesoriów warto jednak zasięgnąć rady specjalisty, który doradzi i pomoże wybrać najlepsze soczewki dostosowane do kształtu oka.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://zdrowie-i-uroda.wieszjak.pl/zdrowe-i-piekne-cialo/292315,Jak-wybrac-kolorowe-soczewki-kontaktowe.html http://puellanova.pl/kolorowe-szkla-kontaktowe-w-modzie-zmien-sie-na-lato/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry