Pyrkon pełen niespodzianek

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Czyli koncerty, koncerty i jeszcze raz koncerty. W tym roku pojawi się sześć gwiazd, które zagrają nam melodyjne ballady, uderzą fokowym brzmieniem i przeniosą w przeszłość słowiańską nutą. Na największym w kraju festiwalu fantastyki nie mogło zabraknąć tych gości. Pyrkon odbywa sie na Międzynarodowych Targach Poznańskich i przyciąga nie tylko LARP-owców.

sxc

sxc

Energetyczny Percival Schuttenbach koncertuje w ludowym brzmieniu, ale nie brak mu także współczesnych smaków, które rozbrzmiewają w mocnych gitarowych riffach. To trochę taka polska Arkona. Nie zabraknie wysokich kobiecych głosów i przepełnionych metalem męskich wokali. Kolejnym gościem jest Południca!, jak sami o sobie piszą „psy z Marsa”. Cóż to znaczy? Aby pojąc sens tych słów trzeba posłuchać ich grania. Wspaniale wpisują się w pyrkonowski klimat. Gwiazdą najbardziej oczekiwaną jest Deriglasoff, który pojawi się w Poznaniu po raz pierwszy. Olaf dał się poznać ze współpracy z Kazikiem, Apteką czy Pudelsami. Alternatywa pełną parą.

Mimo, że Pyrkon jest festiwalem typowo fantastycznym, to kwestia koncertów została dopięta na ostatni guzik. Zaproszeni artyści, chociaż tworzący na swój indywidualny sposób, stanowią dobrą całość.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://poznan.naszemiasto.pl/galeria/opis/1757445,festiwal-fantastyki-pyrkon-w-poznaniu-masterton-koncerty-larpy-i-zombie-walk,galeria,4690295,id,t,tm,zid.html#galeria-duze-zdjecie http://www.lastfm.pl/festival/3530281+Festiwal+Fantastyki+Pyrkon

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry