Kamil Stoch ponownie najlepszy

AKTUALNOŚCI, SPORT, ŚWIAT

Reprezentant Polski po raz kolejny nie miał sobie równych. W pucharowych zawodach w Trondheim Kamil Stoch ponownie wygrał i tym samym awansował już na trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej.

Polak oddał skoki na odległość 131 metrów i 140 metrów w serii drugiej. Na drugiej pozycji znalazł się Richard Freitag, który stracił do Stocha 2,7 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Japończyk Daiki Ito, mimo że po pierwszej serii zajmował dopiero siódmą lokatę. Znakomite dziewiąte miejsce zajął Piotr Żyła, który oddał próby na odległości 129 i 131 metrów.

Punktowali także inni Polacy. Dawid Kubacki zajął 17. miejsce, Maciej Kot uplasował się na 24. pozycji, natomiast Stefan Hula zakończył rywalizację na 29. pozycji. Z trudnymi warunkami kompletnie nie poradził sobie Krzysztof Miętus, który po skoku na odległość 113 m został sklasyfikowany na ostatnim miejscu w zawodach.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się na szczęśliwej kiedyś dla Adama Małysza skoczni w Oslo.