Ostatnie pożegnanie Berbeki i Kowalskiego

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT

W Zakopanem odbyło się pożegnanie Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego, którzy zaginęli zaraz po zdobyciu szczytu Broad Peak w Karakorum.

Berbeka był pierwszym zakopiańczykiem, który stanął na „dachu świata” Mount Everest. Podczas ostatniej wyprawy i zejścia ze szczytu Broad Peak zaginął wraz z Tomaszem Kowalskim. Pożegnanie w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej było tylko symbolem, bo ciała himalaistów prawdopodobnie pozostaną już na zawsze nieodnalezione w górach.

sxc

sxc


Odbyła się msza święta, a później spotkanie w teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. W uroczystościach wzięła udział rodzina, lecz także mnóstwo innych zebranych ludzi. Maciej Berbeka był mocno związany z zakopiańskim teatrem. Wiele razy przygotowywał scenografię do spektakli.

Wieczorem odbyło się kolejne spotkanie ludzi gór i rodziny w kościele pw. Najświętszej Rodziny. O godzinie 22 miały zapłonąć świece w oknach domów w Zakopanem, ale także na całym Podhalu. W październiku dojdzie natomiast do kolejnego spotkania zgodnie z zapowiedzią dyrektora teatru.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry