Wkrótce mija termin zgłoszeń do „Konkursu na pomysł”

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, POLSKA, TECHNOLOGIE

Tylko do końca kwietnia można zgłaszać się do udziału w „Konkursie na pomysł”, adresowanym do studentów, a dotyczącym prac o wysokim potencjale innowacyjno-ekonomicznym.

„Konkurs na pomysł” to propozycja Kancelarii Prawno-Patentowej Jarzynka i Wspólnicy dla studentów, łącząca w sobie możliwość rozwinięcia talentów z okazją do uzyskania praw w zakresie własności intelektualnej.

Do realizacji tego przedsięwzięcia, którego efektem będzie uzyskanie patentu bądź prawa ochronnego na wzór użytkowy, konieczny jest wysiłek intelektualny, polegający nie tylko na stworzeniu innowacji, lecz również na precyzyjnym przedstawieniu pracy celem pozytywnego rozpatrzenia przez Urząd Patentowy RP.

sxc

sxc


Pierwszy etap to rejestracja internetowa. Wymagany jest krótki opis pracy, na podstawie którego członkowie jury zakwalifikują zgłoszenie do konkursu. Następnie jury prześle wskazówki i informacje pomocne przy przygotowaniu opisu pracy konkursowej, który spełni niezbędne wymogi do zgłoszenia wynalazku bądź wzoru użytkowego.

Zwycięzcy, wyłonieni przez jurorów, mogą liczyć na profesjonalną obsługę prawną w zakresie własności intelektualnej, obejmującą dokonanie wszelkich czynności i opłat związanych z procedurą zgłoszeniową wynalazku (wzoru użytkowego) przed Urzędem Patentowym RP, szkolenie dotyczące sposobów pozyskania inwestorów do komercyjnego zastosowania projektu oraz na nagrody rzeczowe.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie dyplomów autorom najlepszych prac nastąpi w czerwcu tego roku.

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry