Życiowy sukces Piotra Żyły

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Niedzielne skoki w Oslo były bardzo szczęśliwe dla Polaków. Nie tylko ze względu na kolejne dobre miejsce Kamila Stocha, który był czwarty, lecz przede wszystkim z powodu pierwszego miejsca zajętego przez Piotra Żyłę.

sxc/svenic

sxc/svenic


Polak stanął na najwyższym stopniu podium ex aequo z Gregorem Schlierenzauerem. Po konkursie nie krył ogromnej radości i jak przyznał, nie spodziewał się takiego sukcesu. Żyła oddał skoki na odległość 135,5 metra w pierwszej serii oraz 133,5 m w serii finałowej. Jeden z sędziów przyznał mu nawet dwudziestkę w notach za pierwszą próbę.

Identyczną notę co Polak zdobył Austriak Gregor Schlierenzauer. Trzeci był Robert Kranjec, który prowadził po pierwszej serii. Tuż za podium uplasował się natomiast Kamil Stoch. Po pierwszej próbie był drugi, jednak w serii finałowej oddał skok zaledwie na 121m. Dzięki jednak obniżonej belce otrzymał sporo punktów i zachował miejsce w czołówce konkursu.

Maciej Kot zajął ostatecznie jedenaste miejsce, a Dawid Kubacki był 20. Do serii finałowej nie awansował Krzysztof Miętus.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry