Zbiorowy gwałt na turystce w Indiach

AKTUALNOŚCI, ŚWIAT

W piątkowy wieczór w centralnych Indiach, doszło do użycia przemocy wobec małżeństwa ze Szwajcarii. Ośmiu mężczyzn napadło turystów, którzy odpoczywali w lesie po przejażdżce rowerowej do świątynnego miasta Orchhla. Mężczyźni pobili turystów, zbiorowo zgwałcili kobietę oraz ukradli telefon komórkowy, komputer przenośny i 10 tys. indyjskich rupii.

500px-Flag_of_India.svg

Kobieta spędziła sobotę w szpitalu w pobliskim mieście Gwalior. Małżeństwo nie doznało żadnych poważnych obrażeń, powiedział lokalny policjant R.K. Gurjar.

Dziesiątki policjantów poszukiwało lasu, gdzie miał miejsce atak. Zostało zatrzymanych 13 mężczyzn. Policja po przesłuchaniu, zwolniła sześciu z nich.

Społeczeństwo w Indiach jest oburzone kolejnym atakiem na kobiety. W grudniu miał miejsce śmiertelny zbiorowy gwałt na młodej kobiecie, jadącej autobusem w stolicy kraju New Delhi.

Dochodzi do powszechnych protestów przeciwko gwałtów i ataków na kobiety. Mieszkańcy Indii wyruszyli z ogólnokrajową demonstracją dotyczącą leczenia kobiet w Indiach oraz zachęceniem rządu do wydania nowego pakietu ustaw, by zapewnić pełną ochronę.

 

JW

Autor: Joanna Wińczewska

Źródło: www.isaacdanielreport.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry