Polowanie na pedagoga

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

Do kin wszedł właśnie duński dramat Polowanie. Obraz Vinterberga w jego ojczystym kraju oraz innych częściach świata, można było oglądać już w maju ubiegłego roku. W polskich kinach pojawił się niespełna rok później. Czy warto było czekać na tą premierę?

polowanie-poster-cut

Lukas pracuje w przedszkolu. Prowadzi normalne, chociaż samotne życie. Spotyka się z kumplami,  imprezuje, chodzi do pracy, którą lubi. Jak każdego trapią go problemy dnia codziennego. Do czasu. Jedna z małoletnich podopiecznych dopuszcza się kłamstwa na temat wychowawcy. Małomiasteczkowa społeczność urządza polowanie na mężczyznę. Sezon na nauczyciela czas zacząć! O domniemaniu niewinności można zapomnieć. Prawo leży po stronie dziecka, które przecież kłamać nie może.

Po światowej premierze, obraz wstrząsnął festiwalem w Cannes. Jurorzy docenili wysiłek całej ekipy  przyznając aż trzy nagrody – dla najlepszego aktora, Jury Ekumenicznego oraz Vulcain Prize(zdjęcia).  Ponadto film jest laureatem British Independent Film Award, Nagrody Publiczności oraz był nominowany do BAFTA w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Za granicą Polowanie biło rekordy popularności, ciekawe jak przyjmą go polscy kinomani?

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.imdb.com/title/tt2106476/ http://www.filmweb.pl/film/Polowanie-2012-640318

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry