The Neverhood otrzyma godnego następcę

AKTUALNOŚCI, GRY, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Kiedy w 1996 roku, Doug TenNapel zaprezentował światu ulepioną przez siebie grę nikt nie sądził, że kiedyś będzie legendą. Metoda poklatkowa i duże zużycie plasteliny nie zrobiło wtedy wrażenia na nikim. Neverhood doceniono dopiero po latach. Po latach także twórca poinformował, że rozpoczął prace nad kolejnym kolorowym projektem.

The Neverhood-cover

Przygodówka poin&klick ukaże się na PC oraz Mac. Z podanych przez TenNapel’a danych wynika, że w grze pojawią się nowi bohaterowie, chociaż charakter Neverhooda pozostanie. W pracach współuczestniczą Mike Dietz i Ed Schoafield, którzy współpracowali przy kultowej produkcji. Do ekipy dołączy Terry Taylor odpowiedzialny za muzykę w Neverhood. Bliższe informacje dotyczące wschodzącej produkcji wciąż  nie są znane.

Fani będą mieli jednak dużo do powiedzenia w tej kwestii. Twórca przygodówki poprosił fanów aby zdradzili swoje oczekiwania bądź sugestie odnośnie gry.

Ponieważ TenNapel nie posiada praw do marki, następca jego legendarnej gry nie będzie jej kontynuacją. Obecnym właścicielem Neverhooda pozostaje EA. Pertraktacje z tym studiem okazały się bezowocne – jego przedstawiciele nie widzieli sensu powielania plastelinowego tworu.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: https://www.facebook.com/TheNeverhoodGame?ref=stream http://www.chip.pl/news/rozrywka/gry-przygodowe/2013/03/tworca-neverhooda-znow-zaczyna-lepic#ixzz2NoQVNXWB

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry