Zakopane rezygnuje z MŚ

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT

Po kilku nieudanych próbach starań o mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym Zakopane miało nadal walczyć o organizację tej imprezy w roku 2019. W ostatnich dniach radni zadecydowali jednak, że nie będą zgłaszać miasta, bo wolą skupić się na igrzyskach olimpijskich 2022.

sxc

sxc


Jeszcze do niedawna mówiono, że organizacja mistrzostw świata byłaby znakomitym przetarciem przed ewentualną próbą zorganizowania igrzysk olimpijskich. Władze MKOI pewnie inaczej spojrzałyby na ewentualnego gospodarza tej imprezy w 2022 roku, gdyby widziały dobrą organizację mistrzostw. Przykładem było Euro 2012, które zrobiło spore wrażenie na piłkarskich władzach. Te dużo bardziej przychylnie patrzą teraz na Polskę i Warszawę w kontekście choćby Euro 2020. Wydaje się więc, że jest to całkiem dobra wymówka zakopiańskich radnych.

Przypomnijmy, że Zakopane chce być jednym z miast, które gościłoby olimpijczyków w 2022 roku. Miastem gospodarzem byłby Kraków, a dyscypliny m.in. alpejskie odbywałyby się w centrum narciarskim Jasna-Chopok na Słowacji.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry