Żużlowe Grand Prix na starcie

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, POLSKA, SPORT, ŚWIAT

Wyjeżdżają z parkingu, motocykle już ustawiają się pod taśmą startową, ta unosi się ku górze i … ruszyli… . W podobny sposób już w najbliższą sobotę ruszy kolejny sezon żużlowy w Grand Prix. Pod długiej zimowej przerwie najlepsi zawodnicy globu odpalą swoje maszyny i zainaugurują cykl od turnieju w Nowej Zelandii.

Kibice czarnego sportu czekają na ten moment z utęsknieniem. Przerwa jest bowiem dla prawdziwego fana zbyt długa. Emocji w tegorocznym cyklu Grand Prix na pewno nie zabraknie. Oprócz weteranów takich jak Greg Hancock, Tomasz Gollob, czy Nicki Pedersen, do walki o mistrzostwo świata staną inni świetni żużlowcy. Tytułu bronił będzie Australijczyk Darcy Ward, który cieszy się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Sporo do Grand Prix mogą wnieść w tym sezonie tacy żużlowcy jak Niels-Kristian Iversen, Martin Vaculik, a także Darcy Ward. Groźny na pewno będzie ponownie Rosjanin Emil Sayfutdinov. My oczywiście będziemy skupiać się przede wszystkim na jeździe polskich reprezentantów. Nasz kraj reprezentować będą Tomasz Gollob, Krzysztofa Kasprzak oraz Jarosław Hampel.
sgp-logo
Sezon 2013 będzie pierwszym od dawna, w którym nie zobaczymy słynnego Jasona Crumpa. Australijczyk postanowił zakończyć karierę i z pewnością jest to wielka strata dla światowego speedwaya. Crump jak dotychczas ma najwięcej zwycięstw w klasyfikacji wszech czasów (23). Jednak zaledwie jedno mniej posiada nasz reprezentant Tomasz Gollob. Najwięcej startów w GP ma za sobą Greg Hancock, jednak również w tej klasyfikacji goni go nasz najlepszy żużlowiec w ostatnich latach.

W rozpoczynającym się sezonie odbędzie się dwanaście turniejów GP, z czego aż trzy zorganizowane zostaną w Polsce. Najlepszych żużlowców świata gościć będą Bydgoszcz, Gorzów i na zakończenie Toruń. Pierwsze zawody już w najbliższą sobotę w Nowej Zelandii.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry