Festiwal kina dokumentalnego Planete + Doc

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

W dniach od 9 do 19 maja, w warszawskich kinach Iluzjon i Kinoteka, będzie mieć miejsce 10. Planete + Doc Film Festival. Wydarzenie należy do grona najważniejszych na świecie przeglądów filmów dokumentalnych. W programie znalazło się około 140 tytułów. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, festiwal będzie równolegle odbywał się także we Wrocławiu. Od 12 do 19 maja w Dolnośląskim Centrum Filmowym, widzowie będą mogli obejrzeć około 50 filmów.
PLAneteplus
Oprócz tego, 17-19 maja w ramach tzw. „weekendu z festiwalem PLANET + Doc”, seanse odbędą się także w kinach studyjnych 20-stu innych miast. Najważniejszym wydarzeniem będzie wizyta Petera Mettlera. 13 maja w warszawskim Teatrze Studio, wspólnie ze światowej sławy jazzowym ekperymentatorem – Fredem Frithem, stworzą niepowtarzalne audiowizualne show. Zaplanowana została również retrospektywa Siergieja Łoźnicy oraz Heidi Ewing i Jennifer Grady (autorek nominowanych do Oscara za obraz „Obóz Jezusa”). Dodatkowo, w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, od 16 marca otwarta zostanie wystawa prac Sharon Lockhart, uważanej za jedną z najwybitniejszych współczesnych artystek.

Planet + Doc to nie tylko święto kina dokumentalnego, ale również muzyki. W tym roku swoją obecnością zaszczyci nas m.in. duński Efterklang- Zespół jest autorem ścieżki dźwiękowej do pokazywanego na festiwalu filmu Andreasa Koefoeda – „Duch piramidy”. Więcej informacji znajdziecie Państwo na: www.planetdocff.pl

Sigurlin

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry