Polska przegrywa z Ukrainą

AKTUALNOŚCI, PIŁKA NOŻNA, POLSKA, SPORT

W meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata Polska przegrywa z Ukrainą na Stadionie Narodowym 1:3.

Takiego początku meczu chyba nikt się nie spodziewał. Już w drugiej minucie po składnej akcji Ukrainy Yarmolenko strzelił pierwszą bramkę. Zaledwie pięć minut później było już 2:0 dla naszych wschodnich sąsiadów. Autorem trafienia w siódmej minucie był Gusev. Przy obydwu sytuacjach praktycznie bez szans pozostał Artur Boruc. W 18. minucie kontaktowe trafienie po znakomitej akcji prawą stroną Jakuba Błaszczykowskiego strzelił Łukasz Piszczek. Polacy dominowali w tej części gry, jednak to Ukraina była bardzo skuteczna, bo tuż przed przerwą trzecią bramkę zdobył Zozulya.

fot. Przemysław Jahr

fot. Przemysław Jahr


W drugiej części spotkania gra polskiej reprezentacji była fatalna. Praktycznie drużyna Fornalika nie potrafiła się przedostać w okolice pola karnego Ukrainy, nie mówiąc już o skutecznych strzałach. Polacy mieli też dużo szczęścia, bo goście mogli spokojnie podwyższyć rezultat. Wydaje się więc, że 1:3 to najłagodniejszy wymiar kary.

W innych pojedynkach naszej grupy Czarnogóra wygrała z Mołdawią na wyjeździe i utrzymała pierwsze miejsce, natomiast Anglia znokautowała 8:0 reprezentację San Marino.

A,Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry