Powrót klasyka – Might and Magic X

AKTUALNOŚCI, GRY, ROZRYWKA

Ostatni raz, kiedy mieliśmy okazję zagrać w Might and Magic była to już dziewiąta odsłona cyklu. Ostatnia, jaką wydało studio 3DO. Rok po wypuszczeniu gry na rynek firma zbankrutowała, a wszystkie jej projekty wykupił Ubisoft. Po 11 latach ogłoszono powrót legendarnego tytułu. Obecny deweloper oficjalnie ujawni owoce swojej pracy na bostońskich targach PAX East 22-24 marca.

sxc

sxc

Na stronie Ubisoft-u, odwiedzających wita wielki rzymski znak X. Cyfra złożona jest z symboli wziętych z interfejsu poprzednich wydań dobrze znanych gier. Wśród nich rzucają się w oczy symbole platform PC, PS3. X360, NDS. Trudno powiedzieć, czy można rozumieć to, jako obietnicę dotyczącą nadchodzącej produkcji, czy po prostu napomknięcie, że w przeszłości ukazywały się już odsłony tego uniwersum w wersjach dedykowanych.

Żadne bliższe informacje o M&M X nie są znane, ale reaktywacja cyklu budzi emocje. Kiedy w 2002 światło dzienne ujrzało M&M IX, środowisko graczy przyjęło je chłodno. Mało kto podchodził do Dark Messiah z entuzjazmem. Prasa branżowa tylko podsycała tą niechęć. Wszyscy wciąż pamiętają o porażce 3DO, a małomówność teraźniejszego właściciela licencji jedynie podsyca ciekawość.

Autor: Ewa Grześkow

Źródło: http://www.cdaction.pl/news-31518/might–magic-x-zapowiedz-na-pax-east.html http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=75622

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry