Biało-czerwone Grand Prix w Auckland

AKTUALNOŚCI, SPORT, ŚWIAT, ŻUŻEL

Sezon GP na żużlu rozpoczęty. W nowozelandzkim Auckland zainaugurowano cykl o mistrzostwo świata. Były to wyjątkowo udane zawody dla Polski. Na pierwszych dwóch miejscach uplasowali się zawodnicy znad Wisły.

Na najwyższym stopniu podium stanął Jarosław Hampel. Tuż za nim znalazł się Tomasz Gollob. Trzeci do mety w finale dojechał Nicki Pedersen, natomiast tuż za podium uplasował się Greg Hancock.
sgp-logo
Jarosław Hampel turniej zaczął dość przeciętnie, bo od dwóch jedynek. Później było już jednak znacznie lepiej i ostatecznie zgromadził na swoim koncie piętnaście punktów. W biegu finałowym prowadził od samego początku i bez większych problemów dowiózł zwycięstwo do mety. Tomasz Gollob również zgromadził ostatecznie 15 „oczek”. W finale popularny żużlowiec walczył na dystansie z Nicki Pedersenem i ostatecznie okazał się lepszy od reprezentanta Danii.

Trzeci polski reprezentant Krzysztof Kasprzak zajął dopiero dwunaste miejsce, gromadząc na swoim koncie sześć punktów. Kolejna runda GP zaplanowana jest na 20 kwietnia w Bydgoszczy.

A.Bielatowicz

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry